مشخصات و نمونه‌ی تصاویر لنز فوق سریع Zeiss Otus


مشخصات و نمونه‌ی تصاویر لنز فوق سریع Zeiss Otus

این هفته، هفته‌ی پرکاری برای عرضه‌ی لنزهای فوق سریع بوده است؛ کالکشن بهاره‌ی Samyang قول داده است که برخی از بهترین لنزهای Nikon و خط اولیه‌ی Sumiere از Canon که بهترین لنزهای این برند برای سینماگران است را معرفی کند.
در این خبر، مشخصات و نمونه تصاویر آخرین لنز سینمایی Zeiss را که از سایت قابل اعتماد ژاپنی Nokishita برداشت شده است با شما به اشتراک می‌گذاریم.
لنز Zeiss Otus 1.4/100 برای دوربین‌های DSLR نیکون و کنون، در دو مدل موجود خواهد شد؛ مدل ZE(برای دوربین‌های EF-mount کنون) و مدل ZF.2(برای دوربین‌های F mount نیکون). همان‌طور که از عناوین Zeiss و Otus انتظار می‌رود، قیمت این لنز 4,990 دلار است.
زایس از همان ابتدا لنزهای فوکوس دستی اپتیک Otus خود را برای کارایی سطح بالا در عکاسی‌ استیل درنظر گرفت تا حتی هنگام عکاسی در دیافراگم‌های عریض و باز نیز بهترین عملکرد را داشته باشد. هرچند، لنزهای Otus، به‌تدریج در دنیای ویدیویی 4K و اکنون 8K، به‌خاطر کنتراست بالا و کمترین اعوجاج یا حاشیه‌دار شدن رنگ، توسط سینماگران تأیید شده است.
این لنز جدید با مشخصات 100mm f/1.4، به هم‌خانواده‌های 28mm، 55mm و 58mm خود می‌پیوندد(که تمام این‌ها با دیافراگم‌ f/1.4 منطبق هستند) و اگر فیلم‌سازان مجموعاً ‌20,000 دلار هزینه کنند، مجموعه‌ای مناسب از لنزهای پرایم خواهند داشت. برای این لنز، اتوفوکوس یا تثبیت‌کننده‌ی تصویر دریافت نمی‌کنید.
اندازه‌ی نسخه‌ی لنز کنون 128.8mm و وزن آن 1,405g است، درحالی‌که مدل نیکون کمی سبک‌تر و کوتاه‌تر است، اندازه‌ی آن 126.5mm و وزن آن 1,336g می‌باشد.
هر دو مدل دارای ساخت یکسان هستند، با 14‌ المان و 11 گروه، با حداکثر قطر 100.7mm، قطر حلقه‌ی فوکوس 90mm و قطر فیلتر 86mm. حداقل فاصله‌ی عکاسی با حداکثر بزرگ‌نمایی 1:8.6، 1m است.
لنزهای سینمایی به‌طور فزاینده‌ای درحال مرتبط شدن با عکاسی عمومی هستند، زیرا عکاسان بیشتر و بیشتری ضبط ویدیو را نیز آغاز کرده‌اند. درحالی‌که قیمت Otus ممکن است برای بسیاری از ولاگرها(vloggers) و فیلم‌سازان تازه‌کار بالا باشد، اما برای کسانی که به‌دنبال کارایی برتر هستند، این رنج کاملاً مناسب است.

ترجمه اختصاصی صنعت عکاسی

لیست کامل رویدادها
دانلود اپلیکیشن
تلگرام صنعت عکاسی
خیریه باز باران
جدیدترینآخرین شماره آگهی نامه تخصصی صنعت عکاسی هشتاد و پنجم
رنگ سیستم
دیدفراز
نوین تجارت پارسیان