معرفی دوربین پاناسونیک مدل S1R


معرفی دوربین پاناسونیک مدل S1R

خبر: مشخصات و قیمت دوربین پاناسونیک مدل S1R با 47 میلیون پیکسل و ویدیوی 60p 4K منتشر شد.

دوربین Panasonic Lumix S1R تقریباً تمام ویژگی‌های مورد نیاز برای قرار گرفتن در رتبه‌ی اول در بازار دوربین‌های بدون آینه را داراست.
این دوربین بالاترین رزولوشن(47.3 مگاپیکسل)، قدرت‌مندترین حالت ثبت ویدیو 4K(50/60p)، بهترین نمایاب الکترونیک(5.76‌ میلیون نقطه)، مؤثرترین تثبیت‌کننده‌ی تصویر(6EV)، حساس‌ترین سیستم اتوفوکوس(تا 6EV) و سریع‌ترین سرعت همگام‌سازی فلاش در کلاس خود(1/320 ثانیه) را داراست.
در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی‌های این دوربین را بیان می‌کنیم:
دوربین Lumix S1R دارای بالاترین رزولوشن در دوربین‌های بدون آینه‌ی فول‌فریم است و با حالت رزولوشن بالا، 8 شات را با سنسوری کوچک که بین هرکدام تغییر می‌کند، ترکیب می‌کند. ما این حالت را قبلاً از Olympus دیده‌ایم، اما هرگز با چنین سنسوری که خودش چنین رزولوشن بالایی داشته باشد، نبوده است.
جالب است که زمانی‌که رقبا در بازار، سیستم اتوفوکوس تشخیص فاز روی سنسور را تغییر داده‌اند، پاناسونیک روی سیستم DFD مبتنی بر کنتراست(عمق حاصل از خروج از فوکوس(Defocus)) خود اصرار دارد و سرعت را با استفاده از قدرت پردازش فراهم می‌آورد.
این سیستم DFD بسیار پیچیده است و از AI برای بهبود عملکرد و شناخت موضوع استفاده می‌کند.
پاناسونیک می‌گوید که این سیستم می‌تواند انسان‌ها، گربه‌ها، سگ‌ها و پرندگان را حتی از پشت سر شناسایی کند.
جالب است بدانید که سیستم DFD پاناسونیک با سوژه‌های پرسرعت در حال حرکت کنار می‌آید، هرچند این دوربین، به اندازه‌ی رقبای خود به‌صورت تخصصی اکشن نیست.
سرعت عکاسی پیوسته‌ی 9fps‌ این دوربین به‌اندازه‌ی کافی رقابتی است، اما در این حالت، فوکوس روی اولین فریم قفل می‌شود و اگر بخواهید اتوفوکوس پیوسته داشته باشید، سرعت به 6fps ‌کاهش می‌یابد.
رزولوشن صفحه‌ی OLED EVF این دوربین، 5760 میلیون نقطه است که نه‌تنها سوپر شارپ، بلکه دارای عکس‌العمل سریع است. پاناسونیک می‌گوید که سرعت را تا 120fps، بدون تأخیر با زمان پاسخ‌دهی 0.0005‌ ثانیه به‌روز رسانی می‌کند و می‌گوید که این حالت امکان ردیابی واقعی و صاف حرکت را نسبت به سوژه‌های با حرکت سریع می‌دهد.
در پشت این دوربین، یک صفحه‌ی نمایش لمسی 3.2 اینچی با رزولوشن 2100k نقطه تعبیه شده است که درحال حاضر برترین است و دارای مکانیزم چرخش سه‌محوری در راستای افقی و عمودی است.
این دوربین دارای یک سیستم تثبیت‌کننده‌ی 5 محوری داخلی تا 5.5 درجه جبران با یک تثبیت‌کننده‌ی 2 محوری اپتیکال درون لنزهای Lumix S است که تثبیت ترکیبی بین آن‌ها تا 6 درجه فراهم می‌شود.
دوربین Panasonic Lumix S1R برای استفاده‌ در شرایط سخت و حرفه‌ای ساخته شده است. در مقابل گرد و غبار و رطوبت مقاوم است و تا دمای -10 درجه، مقاومت ضد یخ‌زدگی دارد.
هم‌چنین دارای دو شکاف کارت است؛ ‌یک شکاف SD(UHS II سازگار) و دیگری از فرمت XQD استفاده می‌کند که با استاندارد Cfexpress به‌لحاظ فیزیکی منطبق است و پاناسونیک می‌گوید که همساز خواهد شد.
هم‌چنین پاناسونیک سه لنز جدید را اعلام کرده است:
لنز LUMIX S PRO 50mm F1.4، لنز LUMIX S PRO 70-200mm F4 O.I.S و لنز LUMIX S 24-105mm F4 MACRO O.I.S.
این یک سیستم پیشرفته‌تر است، اما برخی ممکن است شگفت‌زده شوند که 70-200mm یک دیافراگم ثابت f/4‌ است نه f/2.8.
تاریخ انتشار این دوربین در انگلیس، 18 مارس است و قیمت آن £3,399.99/ $3,699 (فقط بدنه) و £4,199.99 / $4,599 با لنز 24-105mm است.

ترجمه اختصاصی صنعت عکاسی

لیست کامل رویدادها
دانلود اپلیکیشن
تلگرام صنعت عکاسی
خیریه باز باران
جدیدترینآخرین شماره آگهی نامه تخصصی صنعت عکاسی هشتاد و پنجم
نوین تجارت پارسیان
دیدفراز
رنگ سیستم